Koncept je někdy důležitější než dílo, které v rámci zadání konceptu vznikne. Často jsme přesvědčováni o úžasné kvalitě nějakého nápadu, ale výsledek vůbec úžasný není.
Koncept výstavy "Jeden den na Žižkově" nemá prioritu před vystavenými fotografiemi. Není ani sociologickou sondou do koloritu Žižkovského podsvětí. Téma sjednocující výstavu je vlastně záminkou k setkání autorů, ke vzájemné prezentaci odvedené práce. Klub fotografů amatérů v Žižkově pracuje soustavně, dlouhodobě, po svém. A koncept výstavy jako společného zastavení nad fotografiemi, "rauchpauze" s přáteli na společné cestě, je pro něj typický...
Fotografie se odstupem času stává dokumentem, jedním z nástrojů, které pomáhají setkat se s minulostí. Ale fotografie není jen obraz, odlesk "zachyceného okamžiku". Technologie "kresby světlem" umožňuje každému z autorů vybrat si vlastní způsob práce. Tak vznikají unikátní artefakty. Umělecká díla, která sice pracují s reprodukčními postupy, ale sama, redukována na reprodukci v katalogu, ztrácejí svou podstatu. Protože nejen symbolické významy skvn, ustálených ve fotografické emulzi, tvoří interpretovatelný systém fotografie. Součástí tohoto systému je i zvolený materiál, papír a jeho formát... Proto má klasická fotografie smysl. Autor promítá do reality fotografie svou vnitřní skutečnost. Dílo je svědectvím o individuální skutečnosti každého autora. Nejde o kýčovitou adoraci ruční práce, ani o tržní hodnotu originálu. Dílo hovoří svým jazykem, který se musíme stále učit. Protože jinak ztrácíme svou vlastní hodnotu - schopnost vnímající lidské bytosti. Hodnota uměleckého artefaktu je v jeho komplexnosti, která umožňuje přiblížit se nejen jeho vlastnímu obsahu, ale univerzální skutečnosti našeho biologického druhu. Fotografií se (stejně jako jakýmkoliv jiným uměním), nedíváme do minulosti, ale dovnitř nás samých. Někdy se to podaří, nekdy méně. A tak je dobré, že to můžeme zkoušet stále znovu a znovu... Richard Kliment
.
červenec - srpen 2009
17. září - 15. říjen 2008 /vernisáž 17. 9. od 19. hod/
“Řežba”
Společná výstava studentů a absolventů řezbářského oboru Vyšší a střední uměleckoprůmyslové školy - Praha Žižkov.
Joint exhibition of students and graduates of wood-carving study on vocational school Vyšší a střední uměleckoprůmyslová škola - Praha Žižkov.
Workshop na téma Současná tvář Žižkova, je pokračování cyklu "Praha dříve a nyní". Pod odborným vedením např. fotografa Jiřího Všetečky, nebo kunsthistorika Vladimíra Czumalo, se účastníci workshopu seznámili s možnostmi fotografování města. Klasickou i digitální technologií. Výstava je souběžně v galeriích SČF, Krásova 37 a v prostorách FF UK.
Workshop "Contemporary shape of Žižkov" in pursuit of cycle "Prague before and now". Under expertise advice of (among others) photographer Jiří Všetečka and historian of the art Vladimír Czumalo participants became acquainted with different options of taking pictures of the city-landscape using traditional and digital photography technologies. The exhibition appears simultaneously in art galleries SČF, Krásova 37 and in premises FF UK.
Workshop na téma Současná tvář Žižkova je pokračování cyklu Praha dříve a nyní, v jehož rámci byl v letošním roce uspořádán stejně koncipovaný workshop na téma Dnešní Karlín. Workshop pořádaný ve spolupráci s Klubem fotografů amatérů v Žižkově proběhne v několika soustředěních, která se uskuteční v jeho prostorách na Žižkově. Účastníci se teoreticky i prakticky seznámí s možnostmi a úskalími fotografování ve městě. Fotografové Josef Ptáček, Petr Šálek a Jiří Všetečka předají v úvodní části účastníkům své zkušenosti s fotografováním města v klasické i digitální podobě. Během několika dvouhodinových procházek s vytipováním zajímavých míst Žižkova bude probíhat fotografování pod jejich vedením. Mezitím budou účastníci samostatně fotografovat s možností konzultací s vedoucími i organizátory workshopu.
Výsledné fotografie s komentáři budou pravidelně vystavovány na webu, kde se k nim budou fotografové a návštěvníci vyjadřovat. Fotografování se zúčastní studenti a pedagogové filozofické fakulty UK, kteří se budou rovněž podílet na vyhodnocení a popisu pořízených fotografií vybraných na výstavu. Přizván bude i historik Žižkova, na první setkání přislíbila účast dr. Svejkovská. Výstava komentovaných snímků z workshopu a vítězných snímků ze soutěže proběhne v Galerii SČF a v prostorách Městské části Praha 3, v galerii Krásova 37 i na filozofické fakultě. Předpokládá se i její repríza v rámci příštího ročníku soutěže Praha fotografická.
Vstupní poplatek pro účastníky bude činit 300 Kč. Přihlásit se lze na emailu
"Damien se poprvé prodral na tento svět 27. října 1985.
Rodiče a lékaři byli zprvu šokováni, nicméně postupně si začali
zvykat na myšlenku, že to, čeho byli svědky, bylo zřejmě začátkem toho,
co před sebou vidíte dnes.
Kolekce obrazů byla vystavena pouze sedmkrát, a to vždy zhruba stejné množině očí...
A proto, milí čtenáři, ponech své metafyzické chmury přede dveřmi,
protože zde je buď den tvého osobního zasvěcení, nebo jen další
výstava výše uvedeného umělce Damiena Mitchella."
1989 - Fotochema Ostrava, 1989 - Zámek Strakonice, 1990 - Klausová synagoga Praha
- publikován v odborných časopisech a periodickém tisku
"Šedesáté narozeniny oslaví výstavou v galerii Krásova 37 fotograf JiříVašků. Od 4. 3. do 14. 3. 2008 bude možné navštívit expozici fotografií, která stručně připomene autorovu volnou tvorbu od r. 1970 do současnosti. Koncem 80. let se Jiří Vašků účastnil známých výstavních akcí Fotosession, jeho práce byly publikovány v časopisu Fotografie. Od r. 1987 bydlí Jiří Vašků na Žižkově v Husinecké. Přátelské setkání s autorem bude v galerii Krásova 37 na závěr výstavy - 14. 3. v 18. hodin. Výstava je otevřena denně kromě pondělí, vstup zdarma. Info na www.krasova37.wbs.cz"
Radniční noviny /P 3/ - březen 2008
1. 2. - 29. 2. 2008
>> Kateřina Ryvolová - "Kláštery"
- výstava obrazů studentky AVU ateliér III. Michaela Rittsteina
- instalace v K 37
leden 2008
Mark Thomas Insetta - "Psychedelic Nature"
- fotografie
"Fotografie ze sekce Psychedelic Nature jsou z
kategorie - neuveritelne a nadpozemske zabery" MTI
Greenwood Lake, USA
Mark Thomas Insetta
Mark, the second child of six, was raised in North Bergen, NJ.
He is now a resident of beautiful Greenwood Lake, NY, where the beauty of almost untouched Nature, barely 55 minutes from New York City, has put a Spell on him
Mark, besides getting the degree in Biology, had studied Art at Isabella O'Neal School of Arts in New York City and music at William Paterson College, NJ
He began taking photos several years ago with his work assignment
That was when by accident like, he suddenly realized his life mission
He shares his passion for photography and his compassion for humanity
by exposing the human condition through the use of his camera
Since he had always been drawn to Nature, it would become the first area that he would concentrate on
His first camera was an inexpensive model, but it didn't seem to matter much
Some of his best photos were taken with that camera
Mark also has grown fond of candid portraits of people living life in the moment
There are many good musicians in New York City, Mark was fortunate to photograph some of them
His photos of musicians are published in magazines and are used on the covers of their recordings and their web sites
At the beginning of year 2006 Mark spent one month in Africa traveling with
two musicians documenting local music and traditions
It happened during that trip that he photographed the children of battered
continent, children with bright eyes burning with the fever. It was their warmth,
beauty and the love they shared in the face of unimaginable poverty that he will never forget.
This is the very first exhibition of his photography in Czech Republic
in
Gallerie Krasova 37
with another six photo shows following
- INstalace v prostorách galerie Krásova 37 /// od 5. 1. 2008
1. 12. - 25. 12. 2007
Marek Hein - keramika
Odborné učiliště pro žáky s více vadami - keramika